Na jaką pracę możemy liczyć pracując za granicą w Anglii?

Chyba każda osoba mająca problemy finansowe w Polsce, albo inaczej, problemy z bezrobociem, czyli z brakiem pracy w swojej okolicy myślała o poszukiwaniu pracy za granicą. Jako że w Unii jesteśmy nie od wczoraj a już od 2004 roku, to przeszło prawie już 10 lat, i jako że jednym z pierwszych krajów zagranicznych byla właśnie Anglia. Stąd tak wielki exodus Polaków za pracą za granicą w Anglii.

Minęło przeszło 10 lat, czy warto jeszcze pojechać do pracy w Anglii? Mimo że do Anglii wyjechało na początku prawie 2 mln Polaków, praca w dalszym ciągu w Anglii jest mimo kryzysu, mimo bezrobocia, mimo narzekania wielu osób z Anglii na Polaków, Polacy w dalszym ciągu są mile widziani jako pracownicy w Anglii.

Na jaką pracę mogą liczyć polscy pracownicy w Anglii? Są to oczywiście najgorsze prace, najcięższe prace fizyczne. Głownie są to z reguły rzeźnie, i rybiarnie, głównie są to chlodnie. Gdzie praca odbywa się w mrozie i smrodzie, stąd praca jest naprawdę uciążliwa. Ale dla nas Polaków przyzwyczajonych do życia w ciężkich warunkach nie są wcale takie ciężkie i Polacy bardzo chętnie imają się tego typu prac.